Tipy na výlety, sport a dobré jídlo

Chalupa leží v samém srdci Vysočiny a je ideální základnou pro pěší turistiku nebo cykloturistiku. Celé okolí je doslova prošpikováno značenými turistickými trasami a cyklostezkami. V nedalekém okolí jsou zajímavé skalní útvary Zkamenělý zámek, Čtyři palice, Dráteníčky, Malínská skála, Devět skal, Prales na Žákově hoře.

Milovníci běžek uvítají desítky kilometrů upravených lyžařských tratí skýtající možnosti celodenních výletů v krásné přírodě Žďárských vrchů. Mnoho jejich kilometrů je strojově upraveno místními lyžařskými kluby. Cca 400 m od chalupy je sjezdovka s lyžařským vlekem, dětským lanovým vlekem, půjčovnou lyží a snowboardů, vyhřívaným stanem a občerstvením (www.skiareal-svratka.cz). Sjezdovka má umělé zasněžování, takže je možnost lyžovat od prvních mrazů a noční lyžování při osvětlení. Další sjezdovky jsou v Hlinsku, Jimramově a Novém Městě, kde jsou také další běžecké tratě a známé sportovní středisko.

Návštěvu Hamerské Krčmy můžete spojit s exkurzí do nedalekého skanzenu Veselý kopec.

Jednou z mnoha možností aktivního trávení volného času je hra golfu. V těsné blízkosti se rozkládá nádherné devítijamkové golfové hřiště GOLF CLUB SVRATKA 1932. Hřiště je jedno z nejstarších hřišť v republice a  výjímečný zážitek ze hry zaručují vzrostlé stromy, nádherné zavlažované farwaye a greeny. V blízkosti stylové klubovny je cvičný patovací a chipovací green s pískovými překážkami. Spolu s driving range poskytuje hráčům kvalitní tréninkové zázemí a umožní i návštěvníkům „nehráčům“ vyzkoušet si krásu golfové hry.

 

VELKÝ PŘEHLED TIPŮ NA VÝLET NAJDETE

ZDE

PRO DĚTI

Děti můžou poznat opravdové peklo s bohatým programem v Pekle Čertovina nedaleko Hlinska.

Další dětskou zábavní oblastí je Pohádková vesnička nedaleko Svratky směrem na Sněžné. 

NA DOBRÉ JÍDLO

Pro ty z vás, kteří milují dobré jídlo, je i v této oblasti postaráno. V blízkých vesnicích je několik restaurací, které určitě stojí za návštěvu. Přesto, že jde o malé vesničky, jídlo vaří výtečné. Osobně můžeme doporučit restauraci Selský Dvůr v Daňkovicích (asi 12km od Svratky). Dále pak U Koskůí v Blatinách (cca 12 km) nebo Tisůvka v Cikháji (10 km). Za zmínku stojí též historická roubená Hamerská krčma ve Svobodných Hamrech

ZA HISTORIÍ

Pro výlety na kolech, nebo autem lze doporučit návštěvu Santiniho kostela na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou, Muzeum knihy v zámku hraběte Kinského rovněž ve Žďáře nad Sázavou nebo sklárny ve Škrdlovicích. Rovněž doporučujeme návštěvu Poličky, starobylého města, které je rodištěm Bohuslava Martinů, nebo návštěvu Litomyšle, kde je zámek s unikátními grafity, Hrad Pernštejn a Skansen Veselý Kopec u Hlinska. Na koupání lze zajet k Pilské nádrži, Milovskému rybníku, rybníku Velké Dářko nebo Dalešické přehradě, kde je možnost vyjet si na parníku. Bližší informace a mapky je možno získat v Infocentru na náměstí ve Svratce.

Zábava a relax

V blízkém Hotelu Svratka (cca 500 m) můžete využít vyhřívaný bazén 10,5x4,5 m (hloubka 1,4m) s vířivkou a masážními tryskami nebo saunu. Funguje zde též wellness nabídka rehabilitačních procedur, masáže, lymfomasáže, parafínové zábaly, perličkové koupele, skotské střiky, inhalace. Příznivci golfu mohou využít i golfový simulátor.

BlueBoard.cz
Předpověď počasí

GOLF UK

Vlek Svratka